Kategorie
Banki Chwilówki

Jakie długi uniemożliwiają wzięcie kredytu

Zakup mieszkania, nowe auto czy wymarzona podróż – wydatki wymagające większych nakładów finansowych są rzadko możliwe do zrealizowania z posiadanych oszczędności i bieżących wpływów finansowych. Jeśli chcemy je niezwłocznie zrealizować, nie czekając, aż oszczędzimy pewną sumę pieniędzy, musimy sięgnąć po rozwiązanie, którym jest kredyt. Pozwoli on na otrzymanie potrzebnej kwoty w całości i zrealizowanie swojego celu. Nie jest to jednak sprawa prosta, gdyż uzyskanie dodatkowych pieniędzy w banku wymaga spełnienia szeregu wymagań i załatwienia wielu formalności. Mimo reklam zaświadczających o łatwości pożyczenia pieniędzy z banku trzeba być świadomym, że wcale nie jest to bezproblemowa kwestia. Szczególnie ciężko o wspomagające środki będą miały osoby, posiadające nieuregulowane zobowiązania w wobec innych instytucji finansowych. W niektórych przypadkach długi  uniemożliwiają wzięcie kredytu i bez ich uregulowania, nie ma sensu starać się o większą gotówkę.

Czy mogę wziąć kredyt, mając długi w innych instytucjach finansowych?

Banki przed przyznaniem kredytu niezwykle dokładnie sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego konsumenta. Kluczową kwestią jest nasza historia w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli nie jest ona zbyt bogata, a co gorsze mamy w niej udokumentowane niekoniecznie pozytywne zajścia, możemy mieć problem, by nie tylko wziąć satysfakcjonujący kredyt, ale po prostu skorzystać z pożyczenia dodatkowej gotówki. Banki sprawdzają także nasze udokumentowane dochody z kilku miesięcy, a nawet z okresu całego roku. Uśrednione wpływy stanowią podstawę do przyznania konkretnej kwoty kredytu. Ważne jest, by pamiętać, że mając nawet udokumentowane spore przychody, nie możemy być pewni uzyskania satysfakcjonującego kredytu. W tym miejscu należy zanotować, że czasem nawet najmniejsze pożyczki zaciągnięte w pozabankowych instytucjach znacząco obniżają naszą zdolność kredytową, nawet przy wspomnianych wysokich zarobkach. Jeśli ponadto nie dysponujemy udokumentowanymi przychodami o odpowiedniej wysokości, możemy zapomnieć o jakimkolwiek wsparciu finansowym przez bank. Istotne jest, więc żeby przed staraniami o wysoki kredyt, uregulować wszelkie inne zobowiązania, które negatywnie oddziaływają nasz wizerunek potencjalnego kredytobiorcy. Na odmowę ma wpływ również fakt, wzięcia dużej ilości kredytów w krótkim czasie.

Co oprócz długów, uniemożliwia wzięcie kredytu?

Uzyskanie pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt przez bank, wymaga spełnienia wielu aspektów. Nie zawsze zadłużenie i słaba sytuacja finansowa mogą być przyczyną odmowy. Problemem może być także umowa na czas określony, która kończy się w niedługim okresie. Taki stan rzeczy daje sygnał, że już wkrótce możemy nie być zdolni do regularnego spłacania naszych potencjalnie pożyczonych pieniędzy. Udzielenie kredytu definiuje także nasz wiek. Jeśli jesteśmy osobą, posiadającą poważny życiowy staż – konkretna firma może odmówić wypożyczenia większej sumy na dłuższy okres. Negatywnie na postrzeganie nas jako potencjalnych konsumentów wpływają również wielokrotne zapytania kredytowe. Rejestrowane są one w BIK i mogą sugerować, że próbujemy zaciągnąć kilka kredytów w bardzo krótkim odstępie czasu, co może mianować nas potencjalnymi oszustami.  Jak doskonale widać, nie tylko długi uniemożliwiają wzięcie kredytu. Pozytywne rozpatrzenie wniosku o jego przyznanie warunkuje wiele aspektów. Kluczem jest, by od samego początku samodzielności finansowej, budować pozytywną historię kredytową, co będzie podstawą do uzyskania większych pieniędzy w przyszłości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *