Kategorie
Banki Chwilówki

Pożyczka z komornikiem

Często przez złe zarządzanie pieniędzmi lub przez sytuacje zupełnie losowe, wpadamy w problemy finansowe, z których ciężko wyjść dysponowanymi przez nas środkami. Osoby zadłużone niejednokrotnie mają jednocześnie problemy z funkcjonariuszem publicznym, jakim jest komornik. Taki stan rzeczy zmusza do poszukiwań alternatywy, która pozwoli zadłużonym stanąć na nogi i wyjść z niezręcznej sytuacji. Niestety możliwość wzięcia kredytu w banku jest często w takich realiach niemożliwa. Szansę na pomoc w takim położeniu dają instytucje finansowe, które dopuszczają wzięcie pożyczki z komornikiem. Powodzenie takiej próby ratowania finansów zależy od kilku czynników, ale jak najbardziej daje pewną perspektywę.

Dlaczego nie weźmiemy kredytu z komornikiem?

Banki przed udzieleniem kredytu zawsze sprawdzają zdolność kredytową osoby składającej wniosek. Na możliwość uzyskania dodatkowych środków wpływa kilka czynników. Bardzo ważna jest pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli niegdyś jakiekolwiek zobowiązania nie były spłacane regularnie, wpływa to automatycznie na niekorzystną ocenę i może przeszkodzić w ponownym kredycie. Kluczowa jest także wielkość udokumentowanych dochodów, które pozwolą bankowi ocenić, czy jesteśmy w stanie uiścić wszelkie zobowiązania. Na zdolność kredytową wpływają także nasze regularne wydatki, w tym aktualne zadłużenia – komornik, więc przekreśli prawdopodobnie szansę na pozytywną decyzję.

Szanse na pożyczkę z komornikiem

Warto zacząć od pozytywnej informacji, gdyż osoby mające komornika mają możliwość wzięcia pożyczki. W tym przypadku realizują je prywatna firma finansowa, która często ma duże mniejsze wymagania od pożyczkobiorcy względem banku. W instytucjach takich często potencjalni klienci nie są sprawdzani w BIK-u, co automatycznie zwiększa ich szansę na finalne osiągnięcie swojego celu. Trzeba oczywiście pamiętać, że nie w każdej sytuacji taki zabieg rozwiąże rzeczywisty problem. Decydując się na pożyczkę z komornikiem, trzeba przeanalizować dokładnie swoje finanse i oszacować, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą otrzymanych środków, które oczywiście zostaną powiększone o solidny procent prowizji. Jeśli jednak okaże się to wartym uwagi rozwiązaniem, często załatwienie formalności okaże się bardzo przystępne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *