Kategorie
Banki Chwilówki

Pożyczka z komornikiem

Często przez złe zarządzanie pieniędzmi lub przez sytuacje zupełnie losowe, wpadamy w problemy finansowe, z których ciężko wyjść dysponowanymi przez nas środkami. Osoby zadłużone niejednokrotnie mają jednocześnie problemy z funkcjonariuszem publicznym, jakim jest komornik. Taki stan rzeczy zmusza do poszukiwań alternatywy, która pozwoli zadłużonym stanąć na nogi i wyjść z niezręcznej sytuacji. Niestety możliwość wzięcia kredytu w banku jest często w takich realiach niemożliwa. Szansę na pomoc w takim położeniu dają instytucje finansowe, które dopuszczają wzięcie pożyczki z komornikiem. Powodzenie takiej próby ratowania finansów zależy od kilku czynników, ale jak najbardziej daje pewną perspektywę.

Dlaczego nie weźmiemy kredytu z komornikiem?

Banki przed udzieleniem kredytu zawsze sprawdzają zdolność kredytową osoby składającej wniosek. Na możliwość uzyskania dodatkowych środków wpływa kilka czynników. Bardzo ważna jest pozytywna historia w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli niegdyś jakiekolwiek zobowiązania nie były spłacane regularnie, wpływa to automatycznie na niekorzystną ocenę i może przeszkodzić w ponownym kredycie. Kluczowa jest także wielkość udokumentowanych dochodów, które pozwolą bankowi ocenić, czy jesteśmy w stanie uiścić wszelkie zobowiązania. Na zdolność kredytową wpływają także nasze regularne wydatki, w tym aktualne zadłużenia – komornik, więc przekreśli prawdopodobnie szansę na pozytywną decyzję.

Szanse na pożyczkę z komornikiem

Warto zacząć od pozytywnej informacji, gdyż osoby mające komornika mają możliwość wzięcia pożyczki. W tym przypadku realizują je prywatna firma finansowa, która często ma duże mniejsze wymagania od pożyczkobiorcy względem banku. W instytucjach takich często potencjalni klienci nie są sprawdzani w BIK-u, co automatycznie zwiększa ich szansę na finalne osiągnięcie swojego celu. Trzeba oczywiście pamiętać, że nie w każdej sytuacji taki zabieg rozwiąże rzeczywisty problem. Decydując się na pożyczkę z komornikiem, trzeba przeanalizować dokładnie swoje finanse i oszacować, czy jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą otrzymanych środków, które oczywiście zostaną powiększone o solidny procent prowizji. Jeśli jednak okaże się to wartym uwagi rozwiązaniem, często załatwienie formalności okaże się bardzo przystępne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *